• Alışveriş sepetiniz boş!

  • Alışveriş sepetiniz boş!

Helle Rein 2023 LTD

5.199,00 5.729,00
  • Marka: HELLE
  • Ürün Kodu: 2023LTD
Etiketler: Helle, Rein, 2023, LTD
2023 sınırlı üretim Helle bıçağı, Helle'nin en sevdiği hayvanlardan birini kutluyor: Ren geyiği (Norveççe Rein). Ren geyiği, binlerce yıldır Norveç faunasındaki en önemli hayvanlardan biri olmuştur. ve İskandinav ülkelerinin insanlarına protein için et, ısınmak için post ve - en önemlisi Helle için - zanaat için boynuz sağladı.
Ren geyiği boynuzları, birkaç nedenden dolayı değerli bir zanaat malzemesidir. İlk olarak, sert ancak işlenebilir doğal bir malzeme kaynağı sunarlar. İkincisi, desen ve renkteki doğal çeşitlilik onları estetik açıdan çekici kılıyor. Üçüncüsü, İskandinav ren geyiği boynuzları, sürdürülebilir ve yenilenebilir bir kabza malzemesi kaynağıdır.
Yine de bu yıl Rein'i vurgulamamızın daha uğursuz bir nedeni var - dünya çapında devam eden Yaban Hayatı kötü durumu. İyi bakılan vahşi ve yarı evcil İskandinav ren geyiği sürüleri bile şu anda baskı altında. Ana tehditler, dünyanın birçok yerinde olduğu gibi, insan tecavüzüdür. Bu nedenle 2023 Sınırlı Üretim bıçağımız, genel olarak ekosistemlerimizin ve özel olarak da Ren Geyiği'nin istikrarsızlığı konusunda farkındalık yaratmaya adanmıştır.
Rein elbette akılda bir ren geyiği görüntüsü ile inşa edilmiştir. Bunlar, kuzeydeki yaşam için ideal olan büyük, zarif hayvanlardır. Bıçaktaki renkler, ren geyiğininkileri yansıtır - dünyevi tonlar, beyaz varyasyonlarla bölünmüştür.
Bıçak, laminat H3LS çeliğimizde 9 cm'lik çok parlatılmış bir scandi ağız özelliğine sahiptir. Katmanlı kabza, koyu meşe ön ve arka parça ile çerçevelenmiş, eşit parça deri ve ren geyiği boynuzu girişlerinden oluşan geniş bir göbeğe sahiptir. Şekli, klasik bir Norveç outdoor bıçağının şeklidir ve Pazar geziniz veya daha uzun maceralarınız için dışarı çıkarken bıçağa ihtiyacınız olan çoğu şey için idealdir.
Bıçak, gerçek, bitkisel tabaklanmış kahverengi deriden yapılmış bir kılıf içinde gelir ve ön tarafında bir Ren geyiği baskısı bulunur.
Teknik Özellikler
Ağırlık : 144 gram (Kılıf Dahil)
Çelik : Üçlü Lamine Helle çeliği, paslanmaz (H3LS)
Çelik Kalınlığı :  2 mm
Bıçak Uzunluğu : 90 mm
Kabza Malzemesi : Ren geyiği boynuzları, koyu meşe ve deri
Kabza Uzunluğu : 110 mm
Kılıf : Deri 
Tasarım : Helle Tasarım
Tasarım Yılı : 2023

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.