• Alışveriş sepetiniz boş!

  • Alışveriş sepetiniz boş!

A Roasting Lab Ethiopia Sidamo Filtre Kahve (1000 Gr.)

345,00

Ürün Seçenekleri

Yıkama yöntemi ile işlenen, çiçeksi ve baharatsı tadıyla damaklarda enfes bir tat bırakan Heirloom cinsi çekirdeklerden oluşan Ethiopia Sidamo şimdi 250 gramlık paketiyle Ayı Kamp'ta.
Ethiopia Sidamo 250 gramlık en çok tercih edilen paketiyle, Etiyopya’nın en meşhur kahvelerindendir. Ülkenin ihraç ettiği ürünler arasında ilk sırada yer alan kahve sayesinde Etiyopya’nın nüfusunun büyük bir kısmının geçimini sağladığını ifade edebiliriz. Bu nedenle söz konusu kahve ülkede hem çok fazla tüketilmektedir hem de dünyanın diğer ülkelerine yoğun bir şekilde ulaştırılmaktadır. Etiyopya, kahvenin ana vatanıdır. Kaffa bölgesinin ormanlarında bulunan Arabika kahve ağaçları kahvenin yetiştiği yerdir. Etiyopyalıların bun olarak ifade ettiği kahve, Etiyopya’nın çok fazla çeşide sahip olduğu kahve bitkilerinden elde edilmektedir. Kahvelerin pek çoğu ıslak yöntem ile işlenmektedir. Ethiopia Sidamo kahvesi ise yıkama metodu ile işlenen ve hafif içimli bir kahvedir. Bunun yanı sıra söz konusu kahvenin turunçgiller tadında olduğunu da ifade edebilmek mümkündür.
Ethiopia Sidamo Kahvesinin Özellikleri
Kahve dünya çapında hemen herkes için günlük hayatın bir parçası olarak bilinmektedir. Bu noktada pek çok kahve çeşidinin varlığından ve bu kahvelerinin farklı özellikleri olduğundan söz edebilmek mümkündür. Sık sık tercih edilen kahve çeşitlerinden biri olan Ethiopia Sidamo kahvesinin de çeşitli özellikleri vardır.
Tadım Notaları: Çiçek kokuları, çay notaları ve baharat
Ethiopia Sidamo, bilinen en eski Arabica kahve çekirdekleri arasında yer almaktadır. Çekirdeklerin elle toplanmasından sonra işlenen ve karmaşık bir aromaya sahip olan Ethiopia Sidamo, yumuşak içimli bir kahvedir. Son derece yüksek bir rakımda yetişen kahve, yıkama metodu ile işlenir. Bu nedenle kahve de hafif topraksı hoş bir koku bulunmaktadır.
Kahvenizi 95 derece sıcaklıkta 140 ml suya ve 1 yemek kaşığı kahve koyarak demleyebilirsiniz. Demleme işlemi 3 ile 5 dakika arasında sürmektedir.
Siz de Ethiopia Sidamo kahvesini tatmak ve güvenilir bir siteden alışveriş yapmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Ayı Kamp olarak kahve severleri dünya kahveleri ile en kısa sürede buluşturuyoruz. Birbirinden lezzetli kahveleri tek tıkla kapınıza kadar getiren Ayı Kamp'ta kendiniz için en uygun ürünleri seçerek sipariş verebilir ve adresinize teslim edilmesini bekleyebilirsiniz.
Uygunluk : Filtre Kahve
Çekirdek Türü : Arabica
Çekirdek Varyete : Heirloom
Kıta : Afrika
Ülke : Etiyopya
Asidite : ●●●●○
Yoğunluk : ●●●○○
Tadım Notları : Baharat Notaları,Çay Notaları,Çiçek Notaları
İşleme Süreci : Yıkanmış
Gramaj : 250 Gram
                      

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.