• Alışveriş sepetiniz boş!

  • Alışveriş sepetiniz boş!

Wesn Henry (Cherry Wood)

6.299,00 6.999,00
  • Marka: WESN
  • Ürün Kodu: WESN07-0
Etiketler: Wesn, Henry, Cherry, Wood
Büyükbabanın dolabını karıştırırken ne bulacağını asla bilemezsin. İskandinav esintili; Slip-joint mekanizmalı çakıyla miras niteliğindeki bıçak sanatı tarihine adım atın.
WESN Henry, ismini firmanın kurucusu ile aynı adı taşıyan İsveçli Büyükbabasından ilham almıştır. İskandinavya geçmişine ait eşyaları karıştırırken Henry'nin eski Slip-joint bıçağına rastladılar. Slip-joint çakılar, yüzlerce yıldır İskandinav bıçak kültürünün bel kemiğini oluşturmaktadır. Henry, bu klasiğe modern Wesn yaklaşımıdır.
Sandvik 14C28N olan bıçak çeliği Henry'nin yaratılmasında İsveç Çeliğinden yararlanmanın adil olacağını düşündük. Zamanın sınavını geçen ve 150 yılı aşkın deneyimiyle İsveç'in en üst sınıf bıçak çeliklerinden biri olduğunu kanıtlayan Sandvik, güvenebileceğiniz bıçak çeliği üretme sürecinde ustalaştı. Şehrin sokak maceraperestleri için, titanyum şase, şık ve sağlamlık sağlarken kiraz ağacı kapaklar ise daha önce bahsedilen İskandinav köklerine bir yüceltmedir.
Belki hepimizin İsveçli bir büyükbabası yoktur. Ama Wesn Henry'nizi yanınızda taşıdığınızda, bu kültür ve tarzda sizinle bütünleşerek size ait olacaktır ... 
Teknik Özellikleri 
Bıçak Uzunluğu : 60 mm
Kapalı Uzunluk : 76 mm
Toplam Uzunluk : 136 mm
Bıçak Malzemesi : Sandvik 14C28N Paslanmaz Çelik 
Çelik Kalınlığı : 2.3 mm 
Kabza : Grade 5 Titanyum ve Kiraz Ağacı Kapaklar 
Kilitleme Mekanizması : Yok
Çalışma Mekanizması : Slip-joint
Cep Klipsi : Yok 
İp Deliği : Var 
Ağırlık : 103,5 gr
Üretim Yeri : Amerika 
                

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.